Nasze szkolenie jest kierowane do osób bez większego, lub jakiegokolwiek doświadczenia w lataniu przelotów w górach. Miejsca startów i trasy będą zlokalizowane w stosunkowo łatwych przelotowo terenach w Słowenii: Lijak, Kobala i ew. Stol.

mm-prolil-3Wymagania jakie stawiamy uczestnikom to: ważne uprawnienia do latania (licencja), ważne OC i umiejętność utrzymania się w termice jeśli ta występuje :) Wskazany jest minimalny nalot około 20 godzin w tym lotyw termice i karta IPPI 4. Należy posiadać własny sprzęt do latania, ew. braki w wyposażeniu będziemy uzupełniać z naszego sprzętu. Ważne żeby każdy posiadał GPSa, chociażby w telefonie i radio 2m. 

Co roku do prowadzenia naszego seminarium zapraszamy znakomitych pilotów przelotowych i zawodników. Do tej pory współpracowali z nami Michał Gierlach (wielokrotny Mistrz Polski), Dominika Kasieczko (Mistrzyni Polski 2017), Paweł Faron (3-krotny uczestnik wyścigu Red Bull X-Alps) i inni piloci kadry paralotniowej Polski i czołówki rankingu sportowego. Zawsze mamy wsparcie naziemne trzeciej osoby, pilota z dużym doświadczeniem który pomaga organizacyjnie.

W ramach szkolenia przewidziano teorię z zakresu: ogólne zasady latania przelotowego, przygotowanie meteo i analiza aktualnych warunków, analiza terenu i przykładowych przelotów w danym miejscu, taktyka przelotowa, zastosowanie taktyczne przyrządów, przygotowanie mentalne i sprzętowe. Będziemy też analizować zrobione przeloty na koniec dnia. Grupa będzie prowadzona w powietrzu przez co najmniej 2 prowadzących z dużym doświadczeniem przelotowym i znajomością terenu. Zabezpieczenie naziemne w postaci trzeciej osoby i busa pozwoli szybko wrócić na start w razie niepowodzenia.

P1050782    a-P1050766

Dojazd z Polski busem jadącym z Warszawy. Noclegi koło Tolmina na kempingu Gabrje w namiotach własnych. Jako alternatywa cemping pod Lijakiem. W przypadku złych warunków pogodowych możemy przenieść się w inne miejsca z potencjałem przelotowym. Przykładowo Bassano del Grappa czy Feltre we Włoszech.
Ze względu na charakter wyjazdu możemy go przesunąć, lub odwołać jeśli warunki nie pozwolą na wykonywanie przelotów.

Cena szkolenia przelotowego XC – 3300 zł obejmuje: transport z Polski do Słowenii, wjazdy na start, zwózki z przelotów, ubezpieczenie KL, opłaty startowe, szkolenie przelotowe prowadzone przez 2 pilotów w powietrzu, wsparcie kierowcy-pilota. Cena nie obejmuje noclegów (kemping, namioty lub domki).

Już przyjmujemy zgłoszenia i odpowiadamy na pytania. Ograniczamy wielkość grupy do 8 osób szkolących się. Optymalna wielkość grupy to 6 osób i tyle staramy się zabierać.
Pytania i rezerwacje miejsc na wyjazdy mailem: info@cloudbase.pl i telefoniczne – 607 624 487

m-P1050465     P1050577

Copyrights © 2013 Cloudbase
Cloudbase w sieci: