Naukę latania na paralotni zaczynamy od wyszkolenia ucznia-pilota do poziomu pozwalającego na przystąpienie przez niego do państwowego egzaminu na Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni (ŚK PGP). Aby podejść do takiego egzaminu należy przejść 1 i 2 ETAP szkolenia. Szkolenia do świadectw kwalifikacji są prowadzone wg obowiązującego programu szkolenia wydanego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC). Aktualny program z marca 2016 roku jest zawarty w odpowiednim Dzienniku Urzędowym ULC.

Świadectwo Kwalifikacji jest dokumentem uprawniającym do samodzielnego latania na paralotni w Polsce i wielu innych krajach na świecie. Należy jednak pamiętać, że jest to dopiero początek nauki i nawet najbardziej doświadczeni piloci mówią, że latać uczą się przez całe życie.

Szkolimy zarówno w lotach swobodnych w górach i na wyciągarce, a także w lotach z napędem (PPG).

Szkolenia na wyciągarce prowadzimy najczęściej w Brzeskiej Woli.
Szkolenia z napędem w Brzeskiej Woli i Dylewie [mapa]
Inne miejsca szkoleń na wyciągarce to Łęki Kościelne k. Kutna, Konopki k. Ciechanowa.

Szkolenia w górach prowadzimy głównie w Słowenii – Lijak, Kobala, Włoszech – Bassano, Revine, Norma, Hiszpanii – Algodonales, Ager.

Rodzaje szkoleń organizowanych przez szkołę paralotniową CLOUDBASE:

Organizujemy także:

  • wyjazdy rekreacyjne dla samodzielnych pilotów;
  • wyprawy paralotniowe w nowe miejsca;
  • loty tandemowe zapoznawcze i rekreacyjne, na wyciągarce i w górach.

Nauka latania to długa, ale niezwykle ekscytująca droga. Zabierzemy was w tą podróż pomagając stawiać pierwsze kroki i zachęcając do doskonalenia się w sztuce latania. Pomożemy wybrać z wachlarza oferowanych przez nasz szkoleń ścieżkę, która sprawi wam najwięcej frajdy licząc na to, że latanie stanie się dla was pasją życia. Tak jak dla nas.
Szkolenia paralotniowe prowadzone w naszej szkole mają na celu zdobycie przez Was niezbędnej wiedzy, a także praktycznych umiejętności latania na paralotniach. Uzyskanie odpowiednich dokumentów potwierdzających te umiejętności stanie się wtedy formalnością.

 

Copyrights © 2013 Cloudbase
Cloudbase w sieci: