Szkoła paralotniowa Cloudbase oferuje wyjazdy na trzech różnych poziomach A, B i C. Różnią się one zakresem umiejętności, które można zdobyć oraz wymaganiami jaki należy spełnić żeby do nich przystąpić.

P1040373

Poziom A, to przede wszystkim wyjazdy szkoleniowe organizowane w celu przeszkolenia uczniów-pilotów z zakresu lotów wysokich (Etap 2). Niemniej miejsce dla siebie znajdą tam również piloci z nieco większym doświadczeniem.
Jeśli jedziesz pierwszy raz latać w góry, to jest wyjazd dla Ciebie.

GDZIE LATAMY:

 • Słowenia – Lijak, Kobala.
 • Włochy – Meduno, Revine Lago, Bassano del Grappa.

WYMAGANIA:

 • zaliczone z oceną pozytywną szkolenie z zakresu Etapu 1 i zaliczone min. 10 lotów z etapu drugiego,
  lub
 • świadectwo kwalifikacji z uprawnieniem PP. 

Tego rodzaju wyjazdy są obsługiwane przez dwóch instruktorów, z których jeden jest na starcie, a drugi na lądowisku. Zapewnia to bezpieczeństwo i szybkie postępy w nauce. Oprócz lotów zapoznajemy uczniów z teorią z zakresu m.in.: lotów żaglowych i termicznych, bezpieczeństwa wykonywania lotów i specyfiki wykonywania lotów w górach.

P1040403


Poziom B to wyjazdy rekreacyjne w góry dla pilotów, którzy posiadają już świadectwo kwalifikacji pilota paralotni z uprawnieniem do lotów swobodnych – PP. Podczas tych wyjazdów zapuszczamy się czasem w bardziej wymagające miejsca i pomagamy pilotom podnosić umiejętności pilotażowe. 
Celem tych wyjazdów jest zdobywanie doświadczenia, wiedzy i umiejętności pozwalających na usamodzielnienie się jako pilotów paralotni, a przy okazji zdobyć nalot pozwalający ubiegać się o kartę poziomu wyszkolenia IPPI 4*

GDZIE LATAMY:

 • Słowenia – Kobala.
 • Włochy – Bassano del Grappa, Feltre, Meduno, Norma i inne.
 • Hiszpania – Algodonales, Ager.
 • Maroko – różne lokalizacje w rejonie wybrzeża.

WYMAGANIA: 

 • Świadectwo kwalifikacji z uprawnieniem PP lub licencja innego kraju. 
 • Co najmniej jeden wyjazd w góry o podobnym charakterze j.w. (UWAGA – to nie jest poziom na pierwszy wyjazd w góry). 

Na wyjazdach poziomu B zapoznajemy uczestników ze specyfiką nowych miejsc do latania i dbamy o bezpieczeństwo lotów. Zapewniamy wjazdy na startowiska jeśli tylko prowadzi tam droga. Organizujemy noclegi, zajmujemy się ubezpieczeniami KL/NNW. Jeśli nie masz sprzętu możemy ci go wypożyczyć na czas wyjazdu, a w nielotne chwile pokażemy lokalne atrakcje. 
Zabierzemy Was do ciekawych miejsc, które dają możliwości wykonania fantastycznych lotów, i przyjemnego spędzenia czasu w gronie ludzi podobnie zakręconych. Podczas takich wyjazdów my zajmujemy się organizacją, a Ty zajmujesz się lataniem i dobrą zabawą.    

 

    

Najwyższy poziom C w naszej ofercie to wejście w latanie przelotowe i zaawansowane technicznie. Są to wyjazdy w miejsca w których wymagana jest już samodzielność pilota z uwagi na mogące występować trudniejsze startowiska i tereny do latania. Latamy też czasem przy bardziej wymagającej pogodzie, stąd podwyższone wymagania dla osób chcących wejść na poziom C. 
Celem jest poznanie latania przelotowego i umiejętność radzenia sobie nawet w trudniejszych warunkach, a przy okazji dążenie do uzyskania karty wyszkolenia na poziomie IPPI 5.

GDZIE LATAMY: 

 • Różne lokalizacje w Alpach – Austria, Francja Słowenia i Włochy.
 • Inne góry jak włoskie Apeniny, francuskie Wogezy czy Pireneje.

WYMAGANIA:

 • Karta wyszkolenia minimum IPPI 4.
 • Doświadczenie w lotach termicznych – minimum 20 godzin.
 • Doświadczenie w górach – co najmniej 3 wyjazdy w góry w tym minimum jeden wyjazd z Cloudbase.
 • Opanowany start odwrócony (alpejka), w stopniu pozwalającym wystartować w średnio mocnym wietrze. 
 • W przypadku wyjazdu typowo przelotowego – co najmniej 3 loty po co najmniej 3 godziny. 
 • Własny sprzęt – co najmniej skrzydło i uprząż.

Jeśli macie już opanowane loty termiczne, to zachęcamy aby wspiąć się na kolejny szczebel sztuki latania swobodnego. Jest nim niewątpliwie latanie przelotów, czyli pokonywanie większych dystansów na paralotni, w tym przypadku bez silnika. Więcej o szkoleniach XC znajdziecie w dziale szkolenia.


PODCZAS WYJAZDÓW ZAPEWNIAMY
Dojazd na miejsce szkolenia z Warszawy i z powrotem, noclegi (kemping lub kwatery), wjazdy na startowiska, opłaty startowe, ubezpieczenie KL/NNW na czas wyjazdu, obsługę dwóch instruktorów, szkolenie, możliwość wypożyczenia sprzętu dla uczniów na poziomach A i B, organizację czasu w dni nielotne.

PODCZAS WYJAZDÓW WYMAGAMY:
Warunkiem udziału w każdym wyjeździe jest posiadanie ubezpieczenia OC**. W niektórych miejscach może być niezbędne posiadanie przez pilota karty wyszkolenia co najmniej IPPI 4*(poniżej znajdziecie informację i kartach IPPI).

Szczegóły dotyczące miejsc, w które możemy Was zabrać znajdziecie w opisach w zakładce Wyjazdy. Terminy zaplanowanych wyjazdów znajdziecie w kalendarzu wyjazdów i szkoleń. Wyjazdy w kalendarzu są podzielone na trzy poziomy opisane powyżej.

*IPPI 4 – Międzynarodowa karta oznaczająca stopień wyskolenia IPPI jest wydawana przez Aeroklub Polski w jednym z 5 stopni jako dodatek do krajowej licencji. Karta IPPI stopień 4 jest wydawana po zrobieniu przez pilota nalotu 15 godzin w tym część lotów musi być wykonana w termice i część to powinny być loty żaglowe.

** Ubezpieczenie OC obejmujące wykonywanie lotów na paralotniach jest niezbędne podczas wykonywania lotów zarówno samodzielnych jak i podczas szkolenia. Bardzo ważne żeby to ubezpieczenie na pewno obejmowało loty paralotniowe. Dlatego polecamy dwóch sprawdzonych pośredników oferujących tego rodzaju ubezpieczenie. Można je wykupić nie ruszając się z domu przez strony internetowe:
finansowachata.pl
www.psp.org.pl

Copyrights © 2013 Cloudbase
Cloudbase w sieci: