Nasze szkolenie jest kierowane do osób bez większego, lub jakiegokolwiek doświadczenia w lataniu przelotów w górach. Miejsca startów i trasy będą zlokalizowane w stosunkowo łatwych przelotowo terenach w Słowenii: Lijak, Kobala i ew. Stol.

mm-prolil-3Wymagania jakie stawiamy uczestnikom to: ważne uprawnienia do latania (licencja), ważne OC i umiejętność utrzymania się w termice minimum 2-3 godziny jeśli ta występuje :) Wymagany jest minimalny nalot 30 godzin w tym loty w termice i karta IPPI 4. Konieczne wcześniejsze doświadczenie w lotach w górach. Należy posiadać własny sprzęt do latania, ew. braki w wyposażeniu będziemy uzupełniać z naszego sprzętu. Ważne żeby każdy posiadał GPSa, chociażby w telefonie i radio 2m. 

Co roku do prowadzenia naszego seminarium zapraszamy znakomitych pilotów z dużym doświadczeniem przelotowym i zawodników. Zawsze mamy wsparcie naziemne osoby który pomaga organizacyjnie, głównie logistycznie.

W ramach szkolenia przewidziano teorię z zakresu: ogólne zasady latania przelotowego, przygotowanie meteo i analiza aktualnych warunków, analiza terenu i przykładowych przelotów w danym miejscu, taktyka przelotowa, zastosowanie taktyczne przyrządów, przygotowanie mentalne i sprzętowe. Będziemy też analizować zrobione przeloty na koniec dnia.
Grupa będzie prowadzona w powietrzu przez co najmniej 2 prowadzących z dużym doświadczeniem przelotowym i znajomością terenu. Zabezpieczenie naziemne w postaci trzeciej osoby i busa pozwoli szybko wrócić na start w razie niepowodzenia. Latamy trasy od 20 do 100 km w zależności od warunków i poziomu uczestników szkolenia.

P1050782    a-P1050766

Dojazd z Polski busem jadącym z Warszawy. Noclegi koło Tolmina na kempingu Gabrje w namiotach własnych. Jako alternatywa cemping pod Lijakiem. W przypadku złych warunków pogodowych możemy przenieść się w inne miejsca z potencjałem przelotowym. Przykładowo Bassano del Grappa czy Feltre we Włoszech.
Ze względu na charakter wyjazdu możemy go przesunąć, lub odwołać jeśli warunki nie pozwolą na wykonywanie przelotów.

Cena szkolenia przelotowego XC – 3750 zł obejmuje: transport z Polski do Słowenii, wjazdy na start, zwózki z przelotów, ubezpieczenie KL, opłaty startowe, szkolenie przelotowe prowadzone przez 2 pilotów/instruktorów w powietrzu, oraz wsparcie kierowcy-pilota. Cena nie obejmuje noclegów (kemping, namioty lub domki).

To co wyróżnia nasze szkolenia przelotowe, to że zabieramy 3 uczestników na jednego instruktora w powietrzu. Zapewnia nam to możliwość zaopiekowania się każdym uczestnikiem tak, aby wyniósł on jak najwięcej z tego szkolenia. Ograniczamy wielkość grupy do 6 osób przy 2 instruktorach i 9-10 osób przy 3 instruktorach. Plus obsługa naziemna.

Pytania i rezerwacje miejsc na wyjazdy mailem: info@cloudbase.pl i telefoniczne – 607 624 487

m-P1050465     P1050577

Copyrights © 2013 Cloudbase
Cloudbase w sieci: