Słowenia jest najczęściej przez nas odwiedzanym krajem o fantastycznych warunkach do uprawiania paralotniarstwa. Nasze szkolenia w Słowenii odbywają się najczęściej w dwóch miejscach położonych w zachodniej Słowenii blisko włoskiej granicy.
Lijak to nazwa popularnego i bardzo łatwego startowiska położonego niedaleko miejscowości Nova Gorica. Miejsce doskonałe do nauki latania na żaglu i w termice o deniwelacji terenu ok. 500 m. Znakomite miejsce do pierwszego kontaktu z górskim lataniem, z żaglem i termiką.
Stacjonując w rejonie Lijaka odwiedzamy też czasem startowiska Kovk a czasem jeździmy dalej do Tolmina.
– Kobala to startowisko górujące nad miasteczkiem Tolmin w pięknej dolinie rzeki Soca. Jest to jedno z piękniejszych miejsc do latania we wschodniej części Alp, w sąsiedztwie wysokich gór Alp Julijskich. Miejsce o dużym potencjale przelotowym i zapewniające niesamowite widoki.

Podczas pobytu w Słowenii czasem jeździmy też do włoskiego Meduno.
Lijak i Kobala pozwalają nie tylko na loty szkolne. Można tam znaleźć warunki do długich przelotów. Są tam nawet rozgrywane zawody paralotniowe. Dlatego na nasze wyjazdy zabieramy pilotów o zróżnicowanym poziomie umiejętności, bo każdy znajdzie tam coś dla siebie. Uczniom zapewniamy opiekę dwóch instruktorów, którzy będą nadzorować starty i lądowania. Zwykle podczas tygodniowego wyjazdu udaje się zrobić kilkugodzinny nalot i znacząco podnieść umiejętności. Pilotom samodzielnym chcącym latać przelotowo służymy wsparciem logistyczno-organizacyjnym. Zawieziemy na start, podpowiemy gdzie latać, zwieziemy z przelotu, załatwimy wszystkie formalności.

P1040372    P1050463

Do Słowenii jeździmy 8-osobowymi busami. Możliwy jest dojazd własnym samochodem. Noclegi są w dwóch opcjach, w domu lub na kempingu. Dom jest w pełni wyposażony i ma możliwość przygotowania posiłków we własnym zakresie. Latem możemy wybrać między domem i kempingiem u podnóża góry na której latamy. Ceny noclegów nie są wliczone w cenę wyjazdu. Noclegi w Słowenii są stosunkowo niedrogie, między 20 a 30 euro za noc na kwaterze.

Na każdym wyjeździe wymagamy od pilota posiadania świadectwa kwalifikacji z uprawnieniem PP lub licencja innego kraju. Pozostałe wymagania jak dla poziomu A lub B, opisane szczegółowo przy konkretnych terminach.

Cena wyjazdu ze szkoleniem to:
– 2950 zł – osoby nie posiadające karty IPPI 4
– 2750 zł – osoby latające rekreacyjnie (z licencją i IPPI 4 lub 5).

W cenie zapewniamy transport busem z Polski (Warszawa, Katowice), wjazdy na startowiska, opłaty za latanie, obsługa i organizacja wyjazdu również w dni nielotne. Dla osób na 2 etapie w cenie również sprzęt.
W cenie nie ma noclegów i jedzenia, jedzenie robimy sami w domu, a czasem jemy w pizzerii/restauracji.
Każdy uczestnik wyjazdu musi na czas wyjazdu wykupić ubezpieczenie kosztów leczenia KL. Polecamy polisę – PZU Wojażer Europa, do wykupienia online w Finansowej Chacie.
Ogólne warunki ubezpieczenia.

Wypożyczenie kompletu sprzętu na wyjazd kosztuje 800 zł (nie dotyczy osób 2 etapu w przypadku ucznia naszej szkoły).

Pytania i rezerwacje miejsc na wyjazdy mailem: info@cloudbase.pl i telefoniczne – 607 624 487

Copyrights © 2013 Cloudbase
Cloudbase w sieci: