Algodonales to niewielkie hiszpańskie miasteczko położone w podnóża masywu Sierra de Lijar, na którym znajdują się 4 startowiska paralotniowe na różne kierunki wiatru. Jesienią są tam jeszcze słoneczne, ciepłe dni i dobre warunki do latania w całkiem solidnej termice. Jak co roku w październiku proponujemy Wam wyjazd do tego, chętnie odwiedzanego przez paralotniarzy Andaluzyjskiego zakątka na południu Hiszpanii.

    

Oprócz masywu Sierra de Lijar u podnóża którego leży Algodonales, w promieniu godziny jazdy znajduje się kilka innych startowisk o różnym charakterze i kierunkach startu. Czasem wybieramy się też na klif w Matalacanas na brzegu oceanu. W październiku można śmiało się wykąpać w Atlantyku, gwarantujemy wodę cieplejszą niż w Bałtyku. W razie niepogody nie próżnujemy tylko przełączamy się na tryb zwiedzania, a jest co zwiedzać w tamtym rejonie. Giblartar, Sewilla, Granada, czy nawet pobliskie Ronda, Setenil i Zahara to bardzo ciekawe zakątki Andaluzji. Jeździmy tam w sytuacji gdy pogoda nie chce przez jakiś czas współpracować.
Z Polski lecimy do Malagi, stamtąd samochodem jedziemy do Algodonales. Nocujemy w mającym fajny andaluzyjski klimat Algodonales, na kwaterach. Podczas wyjazdu zapewniamy dwóch instruktorów do obsługi wyjazdu, którzy będą Was wpierać w doskonaleniu umiejętności.

Wymagania jak na poziom B

  • Świadectwo kwalifikacji z uprawnieniem PP lub licencja innego kraju.
  • Co najmniej jeden wyjazd w góry o podobnym charakterze j.w. (UWAGA – to nie jest poziom na pierwszy wyjazd w góry).
  • Wskazana umiejętność startu odwróconego (często na starcie mocno wieje).

Cena wyjazdu to:
3050 zł dla osób z IPPI 4/5 i bez IPPI.

W cenie transfer z lotniska i transport na miejscu, wjazdy na starty, szkolenie i opieka 2 instruktorów, organizacja czasu wolnego.
W cenie nie uwzględniono przelotu do Malagi i noclegów, które są w cenie 20-25 euro za noc.
Wypożyczenie kompletu sprzętu na wyjazd kosztuje 800 zł (nie dotyczy osób 2 etapu w przypadku ucznia naszej szkoły).

Bilety na samolot warto kupować wcześniej, bo ich ceny idą w górę na miesiąc przed wyjazdem. W sprawie lotów proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Pytania i rezerwacje miejsc na wyjazdy mailem: info@cloudbase.pl i telefoniczne – 607 624 487
Zapraszamy
Copyrights © 2013 Cloudbase
Cloudbase w sieci: