Szkolenie Przelotowe XC

Latanie na przeloty i pokonywanie większych dystansów jest dla wielu pilotów kwintesencją latania swobodnego. Wymaga poznania, zrozumienia i wykorzystania sił natury, czytania terenu, myślenia strategicznego. Nie jest to proste i wymaga wielu godzin praktyki.
Szkolenie przelotowe organizowane przez nas ma za zadanie zapoznania pilota z teorią latania przelotowego oraz wykonanie przelotów w praktyce. Postaramy się dać Wam podstawy do dalszego doskonalenia latania przelotowego, jak również pomożemy wykonać pierwsze loty w „nieznane”. Na szkoleniu przelotowym skupiamy się na opanowaniu strategii planowania przelotów, taktyce podczas wykonywania przelotu, opanowaniu oprogramowania i sprzętu pomagającego w planowaniu i wykonaniu przelotów.

Szkolenie obejmuje:

Teoria – ogólne zasady latania przelotowego, przygotowanie meteo i analiza aktualnych warunków, analiza terenu i przykładowych przelotów w danym miejscu, taktyka przelotowa, zastosowanie taktyczne przyrządów.

Praktyka – realizacja zaplanowanych przelotów w asyście dwóch prowadzących, doskonalenie techniki zdobywania wysokości, decyzje o przeskokach i ich realizacja, dostosowywanie planu lotu do aktualnych warunków na trasie przelotu.

Po lotach staramy się analizować ślady GPS uczestników szkolenia, wyciągając wnioski ze zrealizowanych przelotów.

 

Copyrights © 2013 Cloudbase
Cloudbase w sieci: