Szkolenie TANDEM – Pilot Tandemu

Jeśli latanie w pojedynkę masz już bardzo dobrze opanowane możesz nauczyć się jak bezpiecznie wykonywać loty z pasażerem. Dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym podczas tego szkolenia będziesz mógł dzielić przyjemność latania z bliskimi i przyjaciółmi. Przekażemy ci wiedzę dotyczącą specyfiki latania z pasażerem i nauczymy jak ją stosować w praktyce.
Po naszym szkoleniu wydajemy skierowanie na egzamin,.

Wymagania – Świadectwo Kwalifikacji pilota paralotni (PP, PPG lub PPGG), nalot minimum 50 godzin na paralotni jednoosobowej, ważne badania lotniczo-lekraskie (przed przystąpieniem do szkolenia), ukończone 18 lat, ubezpieczenie OC. Wymagamy też aby pilot miał w bardzo dobrym stopniu opanowane starty i lądowania na paralotni jednoosobowej.

Szkolenie obejmuje:

  • szkolenie teoretyczne zapoznające ze specyfiką lotów tandemowych
  • praktyczne szkolenie startu na paralotni z pasażerem
  • wykonanie 10 lotów szkoleniowych pod nadzorem instruktora

Celem tego szkolenia jest opanowanie pilotowania paralotni tandemowej, które różni się w wielu aspektach od lotu paralotnią jednoosobową. A także zdobycie umiejętności pracy z pasażerem w sposób zapewniający mu maksimum bezpieczeństwa.

Uprawnienie do lotów z pasażerem jest dodatkowym uprawnieniem wpisywanym do świadectwa kwalifikacji. Aby je uzyskać należy zdać egzamin przed egzaminatorem Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej. Po zakończeniu szkolenia wydajemy zaświadczenie o przeszkoleniu i skierowanie na egzamin, po zdaniu którego, uzyskacie odpowiedni wpis do Świadectwa Kwalifikacji upoważniający was do pilotowania tandemu. Ponieważ latanie z pasażerem wiąże się dużą odpowiedzialnością za innych, loty takie mogą wykonywać tylko piloci posiadający duże doświadczenie i odpowiednie uprawnienia.

PicsArt_1439840631751

 

Copyrights © 2013 Cloudbase
Cloudbase w sieci: