Maroko jest jednym z łatwiej dostępnych miejsc do latania na kontynencie afrykańskim. Kraj z w miarę stabilną sytuacją polityczną sprzyja turystyce, a także wyprawom paralotniowym. Nasze wyprawy paralotniowe do Maroka koncentrują się w dwóch miejscach o odmiennym charakterze. Jedno z nich to podnóże gór Atlas Wysoki a dokładniej startowiska Aguergour (czyt. agregur) i M’Zouda. Można tam polatać z widokami na całe pasmo Atlasu Wysokiego i na równiny w strone Marakeszu. Możliwe przeloty po mieszanym terenie górskim i równinnym.
Drugie miejsce to okolice miejscowości Legzira i Sidi Ifni czyli wybrzeże na południe od Agadiru. W okolicach znajdziemy kilkudziesięciometrowe oceaniczne klify i nieco cofnięte od brzegu wzgórza o wysokości 200-300 metrów.  Usytuowano na nich kilka startowisk paralotniowych z lądowiskami usytuowanymi zwykle na plażach.
W obu lokalizacjach możliwe są loty termiczne i żaglowe w zależności od warunków i miejsca. Ze względów bezpieczeństwa i braku rozwiniętego ratownictwa medycznego nie zapuszczamy się z paralotniami w trudniej dostępne rejony wysokogórskie.

     

Temperatury w czasie europejskiej zimy oscylują w okolicach 20-25 stopni Celsjusza. Możliwe są kąpiele w oceanie, a nawet surfowanie przy sprzyjających warunkach. W rejonie wybrzeża dominuje rybołówstwo, co ma wpływ na lokalna kuchnię. W górach u podnóża Atlasu będziemy w okolicach zamieszkanych przez Berberów. Sama odmienność kulturowa jest bardzo interesująca dla przybysza z Europy.

     

Wymagania jak na poziom B

  • Świadectwo kwalifikacji z uprawnieniem PP lub licencja innego kraju.
  • Co najmniej jeden wyjazd w góry o podobnym charakterze j.w. (UWAGA – to nie jest poziom na pierwszy wyjazd w góry).
  • Wskazana umiejętność startu odwróconego (zdarza się, że na starcie mocno wieje).
  • Własna paralotnia (na wyjazdy do Maroka nie wypożyczamy skrzydeł szkoły, Mona wypożyczyć pozostały sprzęt).

Na miejsce lecimy samolotem najczęściej do miejscowości Agadir lub Marakesz. Na lotnisku wypożyczamy samochody którymi będziemy się dalej poruszać, lub korzystamy z wcześniej zorganizowanego transferu do miejsca pobytu.

Cena wyjazdu to 3050 zł.
W cenie transport na miejscu w trakcie całego pobytu, wjazdy na starty, opłaty startowe, doszkolenie i opieka 2 instruktorów.
W cenie nie ma noclegów z wyżywieniem, ubezpieczenia OC i KL, i biletu lotniczego.
Noclegi ze śniadaniem są w cenie około 22 – 25 euro, pokoje 2 i 3-osobowe (nocleg przy lądowisku).
Polecamy polisę ubezpieczeniową KL (koszty leczenia) – PZU Wojażer Europa do wykupienia online w Finansowej Chacie.
Ogólne warunki ubezpieczenia.

     

     

     

     

     

Copyrights © 2013 Cloudbase
Cloudbase w sieci: