Zapraszamy na wyjazdy szkolno-rekreacyjny do północnych Włoch. Najczęściej odwiedzane przez nas miejsca w rejonie to północno-wschodnie rejony Italii a dokładniej znane i lubiane miejscówki paralotniowe Meduno, Revine Lago i  w okolice Bassano del Grappa.
– Meduno to łatwe i urokliwe miejsce gdzie zwykle prowadzimy szkolenia dla osób które pierwszy raz jadą latać w góry. To również doskonałe miejsce do treningu lotów termicznych i żaglowych i nabijania nalotu. Mieszkamy w kwaterach u podnóża góry na której zobaczycie paralotniarzy w każdy dzień nadający się do latania.
Revine Lago jest położone około godziny jazdy od Meduno na zachód w malowniczym otoczeniu w pobliżu pięknego historycznego miasta Vittorio Veneto i rekreacyjnych terenów przy dwóch małych jeziorkach. Wysoko położone startowisko pozwala na zróżnicowane loty od prostych zlotów z dużą deniwelacją, po przeloty na zachód aż do Bassano i dalej.
Bassano del Grappa to jedno z najpopularniejszych miejsc do latania w Europie. Stacjonujemy w Semonzo, u podnóża masywu Monte Grappa, doskonałej góry do wykonywania wysokich lotów i nauki latania w termice. Rejon w którym latamy znajduje się ok. 60 km na północ od Wenecji.
Okolice Monte Grappa swoją popularność wśród paralotniarzy zawdzięczają znakomicie przygotowanej infrastrukturze paralotniowej i bardzo dobrym warunkom dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych pilotów. Do dyspozycji mamy kilka startowisk na kierunki od wschodniego przez południowe po zachodnie z deniwelacją od 500 do 1300 m. Dwa wygodne i dość duże lądowiska znajdziecie u podnóża gór. Łatwy wjazd na startowiska, baza noclegowa w tym oblegany przez paralotniarzy komfortowy kemping, a także słynąca ze świetnych potraw restauracja Antica Abazzia i niczego więcej nie potrzeba żeby świetnie spędzić tu paralotniowy tydzień. Warunki sprzyjające do latania znajdziecie tu od marca nawet do listopada.

bassano14     bassano12

Podczas naszych wyjazdów skupiamy się na doskonaleniu umiejętności. wcześniej nabytych i oswajaniu się z lataniem w górach.  Jeśli ktoś jest już w pełni samodzielnym pilotem i chce polatać rekreacyjnie to też nie ma problemu. Zawieziemy na start, podpowiemy gdzie latać, zwieziemy z przelotu, załatwimy wszystkie formalności. Wyżej wymienione miejsca są dobre do zarówno do szlifowania umiejętności, jaki i zaawansowanego latania termicznego i przelotowego.
Na wyjeździe zapewniamy opiekę dwóch instruktorów, którzy będą nadzorować starty i lądowania, oraz kierowcy zapewniającego transport na startowisko. Noclegi najczęściej w kwaterach, ale jest też opcja spania pod namiotami na kempingu..

bassano11     bassano15

Do Włoch jeździmy 8-osobowymi busami. Możliwy jest dojazd własnym samochodem. Noclegi są w dwóch opcjach: kwatery za około 30-35 euro lub kemping w okolicy 10-15 euro. Ceny noclegów nie są wliczone w cenę wyjazdu.

Na każdym wyjeździe wymagamy od pilota posiadania świadectwa kwalifikacji z uprawnieniem PP lub licencja innego kraju. Pozostałe wymagania jak dla poziomu A lub B, opisane szczegółowo przy konkretnych terminach.

Cena wyjazdu:
– 2950 zł – osoby nie posiadające karty IPPI 4
– 2750 zł – osoby latające rekreacyjnie (z licencją i IPPI 4 lub 5).

W cenie zapewniamy transport busem z Polski (Warszawa, Katowice), wjazdy na startowiska, opłaty za latanie, obsługa i organizacja wyjazdu również w dni nielotne. Dla osób na 2 etapie w cenie również sprzęt.
W cenie nie ma noclegów i jedzenia, jedzenie robimy sami w domu, a czasem jemy w pizzerii/restauracji.
Każdy uczestnik wyjazdu musi na czas wyjazdu wykupić ubezpieczenie kosztów leczenia KL. Polecamy polisę – PZU Wojażer Europa, do wykupienia online w Finansowej Chacie.
Ogólne warunki ubezpieczenia.

Wypożyczenie kompletu sprzętu na wyjazd kosztuje 1000 zł (nie dotyczy uczniów naszej szkoły podczas pierwszego wyjazdu w góry).

Pytania i rezerwacje miejsc na wyjazdy mailem: info@cloudbase.pl i telefoniczne – 607 624 487

Copyrights © 2013 Cloudbase
Cloudbase w sieci: