Rejon miasta i jeziora Annecy jest jednym z piękniejszych miejsc do latania w Europie. Co do tego nie ma się co spierać. Przepięknie położone, krystaliczne jezioro, otoczone górami robi niesamowite wrażenie. Do tego dość stabilne i przewidywalne warunki i fantastyczne startowiska i lądowiska nie pozostawiają wątpliwości co do tego że warto tam chociaż raz pojechać. Dwa startowiska usytuowane nad jeziorem dają możliwość wykonania zarówno rekreacyjnych lotów po okolicznych górkach, jak i przelotów dookoła jeziora i dalej na południe.

Zwykle jeździmy na wyprawę do Francji na początku września, na pożegnanie lata. Wyjazd typowo rekreacyjny, bez szkolenia, ale ze wsparciem instruktora/przewodnika stada. Staramy się też zapewnić doświadczonego pilota w powietrzu pomagającego na bardziej śmiałe kroki, a nawet nieduże przeloty. Regularna wieczorna bryza w dolinie na lądowisku pozwala doskonalić alpejkę.

Jedziemy busem z Warszawy, co oznacza elastyczność w wyborze trasy przejazdu i odwiedzanych miejsc. Podczas tego wyjazdu planujemy odwiedzić głównie kilka Annecy, ale staramy się też urozmaiciś lataniem wypadami w inne miejsca jak St. Hilaire, Passy, Mieussy i inne. Zdarzało się że wylądowaliśmy w Saint-Vincent-les-Forts czy nawet na wydmie Dune de Pyla.  Z kolei Wogezy to wspaniałe miejsce do latania, trochę niedocenione, ale warte oblatania. Góry o łagodnych zielonych grzbietach na których pomieściłyby się setki paralotni są szczególnie popularne wśród pilotów z rejonu pogranicza francusko-niemieckiego.
Miejsca będziemy dobierać do warunków pogodowych tak, aby jak najwięcej polatać. Na pewno nie odwiedzimy wszystkich wymienionych miejsc, ale postaramy się zabrać Was w te, które zaoferują dobre, lotne warunki podczas naszego wyjazdu. Zastrzegamy też sobie możliwość zmiany celu wyjazdu jeśli we Francji nie będzie pogody na inne kraje alpejskie.

Wymagania jak dla wyjazdu poziom C:

  • Karta wyszkolenia minimum IPPI 4.
  • Doświadczenie w lotach termicznych – minimum 20 godzin.
  • Doświadczenie w górach – co najmniej 3 wyjazdy w góry, w tym minimum jeden wyjazd z Cloudbase.
  • Opanowany start odwrócony (alpejka), w stopniu pozwalającym wystartować w średnio mocnym wietrze.
  • Własny sprzęt – co najmniej skrzydło i uprząż.

Cena wyjazdu 3150 zł zawiera:
– transport do Francji i z powrotem,
– wjazdy na startowiska (również te odpłatne),
– obsługę wyjazdu i opiekę instruktora.

Nie zawiera noclegów i jedzenia.
Noclegi to koszt około 8 euro za noc w namiocie lub około 10-15 euro za noc w domku na kempingu. Nie uwzględniłem też w cenie opłat startowych czy wyciągów, ale w miejscach które planujemy odwiedzić raczej nie ma wyciągów a opłaty startowe we Francji są rzadkością.
Ponieważ wyjazd będzie mobilny, to nastawiamy się na spanie na kempingach w pełni wyposażonych domkach kempingowych lub w namiotach na kempingach.

Pytania i rezerwacje miejsc na wyjazdy mailem: info@cloudbase.pl i telefoniczne – 607 624 487

Filmy z naszych wypraw do Francji i nie tylko:

Copyrights © 2013 Cloudbase
Cloudbase w sieci: