Loty termiczne i żaglowe

Jeśli chcesz latać długo i daleko bez silnika, niesiony tylko siłami natury, to zapraszamy do szkolenia w lotach termicznych i żaglowych. To szkolenie ma za zadanie doskonalenie techniki latania swobodnego po uzyskaniu Świadectwa Kwalifikacji, bądź też po zaliczeniu Etapu 2.

Latanie przy wykorzystaniu termiki oraz noszeń zboczowych (żagla) jest kwintesencją latania swobodnego. Pozwala na wykonywanie długich i dalekich lotów. Latanie termiczne jest sztuką wymagająca solidnych podstaw teoretycznych i ćwiczeń pod okiem instruktora aby później można było ją samodzielnie doskonalić. Oferujemy szkolenie, które da Wam takie podstawy do latania w termice, a nawet robienia pierwszych przelotów.

Podczas tego rodzaju szkoleń dajemy możliwość podniesienia nalotu i zrobienia międzynarodowej karty pilota paralotniowego IPPI stopień 4 (wymagane 20 godzin nalotu w tym termika i żagiel).

Kursy tego rodzaju prowadzimy wyłącznie w górach.

Wymagania – Świadectwo Kwalifikacji lub licencja innego kraju UE, lub ukończony Etap 2 szkolenia na ŚK; ubezpieczenie OC dla pilotów paralotni.

Szkolenie zawiera:

  • szkolenie teoretyczne z zakresu lotów zboczowych i termicznych;
  • praktyczne wykorzystywanie w locie noszeń zboczowych i termicznych;
  • doskonalenie technik wytracania wysokości;
  • praktyczna ocena warunków pogodowych i terenowych;
  • możliwe ćwiczenie podwinięć czołowych i bocznych, besztala lub spirali;
  • podstawy latania przelotowego (opcjonalnie).

Celem szkolenia jest nauczenie się maksymalnego wykorzystania potencjału termicznego pogody i miejsca. Zdobycie jak największego nalotu i umiejętności jak najdłuższego utrzymania się w powietrzu. Wielka satysfakcja z latania :)

 

Copyrights © 2013 Cloudbase
Cloudbase w sieci: