Słowenia jest najczęściej przez nas odwiedzanym krajem o fantastycznych warunkach do uprawiania paralotniarstwa. Stacjonujemy niedaleko miejscowości Nowa Gorica. Latamy najczęściej na Lijaku doskonałej górze do nauki latania na żaglu i w termice o deniwelacji terenu ok. 500 m. Lijak to znakomite miejsce do pierwszego kontaktu z górskim lataniem, z żaglem i termiką. Oprócz tej miejscówki, jeździmy jeszcze do położonego o 30 km od Nowej Goricy miasta Tolmin, aby polatać ze startowiska Kobala. Podczas pobytu w Słowenii czasem jeździmy też do włoskiego Meduno.
Lijak, Kobala i Meduno pozwalają nie tylko na loty szkolne. Można tam znaleźć warunki do długich przelotów. Są tam nawet rozgrywane zawody paralotniowe. Dlatego na nasze wyjazdy zabieramy pilotów o zróżnicowanym poziomie umiejętności, bo każdy znajdzie tam coś dla siebie. Uczniom zapewniamy opiekę dwóch instruktorów, którzy będą nadzorować starty i lądowania. Zwykle podczas tygodniowego wyjazdu udaje się zrobić kilkugodzinny nalot i znacząco podnieść umiejętności. Pilotom samodzielnym chcącym latać przelotowo służymy wsparciem logistyczno-organizacyjnym. Zawieziemy na start, podpowiemy gdzie latać, zwieziemy z przelotu, załatwimy wszystkie formalności.
P1040372    P1050463

Do Słowenii jeździmy 8-osobowym busem. Możliwy jest dojazd własnym samochodem. Noclegi są w dwóch opcjach. W chłodniejszych miesiącach mieszkamy w niedawno wybudowanym, komfortowym domu dla 8 osób, oddalonym 10 minut jazdy od startowiska. Dom jest w pełni wyposażony i ma możliwość przygotowania posiłków we własnym zakresie. Latem możemy wybrać między domem i kempingiem u podnóża góry na której latamy. Ceny noclegów nie są wliczone w cenę wyjazdu. Nocleg w domu kosztuje ok. 110 euro za tydzień, nocleg na kempingu, ok. 70 euro na tydzień. Dokładne ceny są ustalane przed samym wyjazdem.

Cena wyjazdu ze szkoleniem to:
– 2150 zł dla osób na 2 etapie,
– 2050 zł dla 3 etapu,
– 1900 zł osoby latające rekreacyjnie (z licencją i IPPI 4 lub 5).

W cenie jest transport busem z Polski (Warszawa, Katowice), wjazdy na startowiska, ubezpieczenie KL (koszty leczenia), opłaty za latanie, obsługa i organizacja wyjazdu również w dni nielotne. Dla osób na 2 etapie w cenie również sprzęt. W cenie nie ma jedzenia, jedzenie robimy sami w domu, a czasem jemy w pizzerii/restauracji.
Wypożyczenie kompletu sprzętu na wyjazd kosztuje 600 zł (nie dotyczy 2 etapu)

Pytania i rezerwacje miejsc na wyjazdy mailem: info@cloudbase.pl i telefoniczne – 607 624 487

Copyrights © 2013 Cloudbase
Cloudbase w sieci: