Organizujemy wyjazdy o charakterze szkoleniowym i rekreacyjnym w góry Europy i nie tylko, a także seminaria przelotowe.

Wyjazdy szkoleniowe są organizowane w celu przeszkolenia uczniów-pilotów z zakresu lotów wysokich (Etap 2) i szkolenia w lotach żaglowych i termicznych (tzw. Etap 3). Szkolenia odbywają się w pięknych górach Słowenii i Włoch. Wybieramy miejsca  dające możliwość wykonania bezpiecznych lotów, a jednocześnie umożliwiające długie bujanie w przestworzach. Na te wyjazdy zapraszamy również pilotów z licencjami, którzy chcą doszkolić się w lotach termicznych i zrobić nalot do IPPI 4*, szczególnie tych, którzy po raz pierwszy jadą latać w góry. Tego rodzaju wyjazdy są obsługiwane przez dwóch instruktorów, z których jeden jest na starcie, a drugi na lądowisku. Zapewnia to bezpieczeństwo i szybkie postępy w nauce. Oprócz lotów zapoznajemy uczniów z teorią z zakresu m.in.: lotów żaglowych i termicznych, bezpieczeństwa wykonywania lotów i specyfiki wykonywania lotów w górach.

P1040373          P1040403

Warunki uczestnictwa:

  • zaliczone z oceną pozytywną szkolenie z zakresu Etapu 1
  • posiadanie ubezpieczenia OC** obejmującego uprawianie paralotniarstwa

Zapewniamy:
Dojazd na miejsce szkolenia z Warszawy i z powrotem, noclegi (kemping lub kwatery), wjazdy na startowiska, opłaty startowe, ubezpieczenie KL/NNW na czas wyjazdu, obsługę dwóch instruktorów, szkolenie z zakresu 2 i/lub 3 Etapu, sprzęt dla uczniów na 2 etapie szkolenia (na 3 etapie istnieje możliwość wypożyczenia od nas sprzętu paralotniowego), organizację czasu w dni nielotne.

Wyjazdy rekreacyjne są skierowane do pilotów posiadających świadectwo kwalifikacji lub licencję innego kraju. Zabierzemy Was do ciekawych miejsc, które dają możliwości wykonania fantastycznych lotów, i przyjemnego spędzenia czasu w gronie ludzi podobnie zakręconych. Podczas takich wyjazdów my zajmujemy się organizacją, a Ty zajmujesz się lataniem i dobrą zabawą. Zabierzemy Cię na termiczne latanie na południu Europy w czasie gdy u nas panuje zima. Zabierzemy Cię w miejsca gdzie można bezpiecznie zdobywać nalot, a nawet robić przeloty, albo w takie gdzie można latać dla zabawy i bez napinki. Zapoznamy ze specyfiką nowych miejsc do latania i zadbamy o bezpieczeństwo.

Warunki udziału to posiadanie świadectwa kwalifikacji lub licencji, posiadanie ubezpieczenia OC** i choćby niewielkiego doświadczenia w startach górskich. W szczególnych przypadkach możliwy jest udział uczniów-pilotów po 2 etapie (bez licencji),  jeśli na danym wyjeździe jest dwóch instruktorów. W niektórych miejscach może być niezbędne posiadanie przez pilota karty wyszkolenia co najmniej IPPI 4*(pytajcie nas o szczegóły).

Na wyjazdach rekreacyjnych zapoznajemy uczestników ze specyfiką nowych miejsc do latania i dbamy o bezpieczeństwo lotów. Zapewniamy wjazdy na startowiska jeśli tylko prowadzi tam droga. Organizujemy noclegi, zajmujemy się ubezpieczeniami KL/NNW. Jeśli nie masz sprzętu możemy ci go wypożyczyć na czas wyjazdu, a w nielotne chwile pokażemy lokalne atrakcje.

Wyjazdy – szkolenia przelotowe (XC). Jeśli macie już opanowane loty termiczne, to zachęcamy aby wspiąć się na kolejny szczebel sztuki latania swobodnego. Jest nim niewątpliwie latanie przelotów, czyli pokonywanie większych dystansów na paralotni, w tym przypadku bez silnika. Więcej o szkoleniach XC znajdziecie w dziale szkolenia.

Na świecie jest niezliczona ilość miejsc do latania na paralotni, a my lubimy jeździć w nowe miejsca, poznawać nowe smaki, poszerzać horyzonty. Specjalizujemy się w wyjazdach europejskich, ale staramy się poszerzać ofertę jeśli tylko będą chętni jeździć z nami gdzieś daleko.

Na niektóre wyjazdy jeździmy z Polski busami, a w bardziej odległe miejsca jak Hiszpania czy południowe Włochy dolatujemy samolotami. Pomagamy zorganizować przeloty, ale koszty biletów i organizacja przelotu samolotem do lotniska docelowego leżą po stronie uczestnika wyjazdu.

Szczegóły dotyczące miejsc, w które możemy Was zabrać znajdziecie w opisach w dziale Wyjazdy.

Terminy zaplanowanych wyjazdów znajdziecie w kalendarzu wyjazdów i szkoleń. 

*IPPI 4 – Międzynarodowa karta oznaczająca stopień wyskolenia IPPI jest wydawana przez Aeroklub Polski w jednym z 5 stopni jako dodatek do krajowej licencji. Karta IPPI stopień 4 jest wydawana po zrobieniu przez pilota nalotu 20 godzin w tym 5 godzin w termice i 5 godzin lotów żaglowych.

** Ubezpieczenie OC obejmujące wykonywanie lotów na paralotniach jest niezbędne podczas wykonywania lotów zarówno samodzielnych jak i podczas szkolenia. Bardzo ważne żeby to ubezpieczenie na pewno obejmowało loty paralotniowe. Dlatego polecamy dwóch sprawdzonych pośredników oferujących tego rodzaju ubezpieczenie. Można je wykupić nie ruszając się z domu przez strony internetowe:
finansowachata.pl
www.psp.org.pl

Copyrights © 2013 Cloudbase
Cloudbase w sieci: