AKCJA PAKA 2017 w dniu 12.03.2017

Akcja odbędzie się w niedzielę 12 marca. Polega na zjeździe kolejką tyrolską rozwieszoną na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Podczas zjazdu, który wykonuje się w uprzęży paralotniowej ćwiczymy wyrzucanie spadochronu zapasowego. Jest to rzadka możliwość przećwiczenia w warunkach zbliżonych to rzeczywistych tej czynności.
Lina ma około 250m długości, prędkość podczas zjazdu ok. 50-60 km/h, przejazd około 50 metrów nad ziemią, a w zasadzie płytą stadionu. Zapraszamy chętnych paralotniarzy w imieniu szkoły paralotniowej CLOUDBASE, stadionu PGE Narodowy i operatora kolejki tyrolskiej firmy Sky-Tech.

Warunkiem jest posiadanie swojego sprzętu (uprząż, spadochron i kask), wskazane radio (krótkofalówka). Przed zjazdem należy podpisać oświadczenia o których poniżej.

Zgłoszenia tylko mailem na adres: info@cloudbase.pl – tytuł maila Akcja Paka. Ilość miejsc ograniczona do 60.

Po zjeździe można będzie zostawić spadochron do złożenia przez profesjonalnego mechanika paralotniowego, lub zabrać go i złożyć sobie samemu.
Koszt zjazdu z rzutem spadochronu to 50 zł. Ceny złożenia spadochronu okrągłego, jednoczaszowego – 100 zł; spaochrony szczelinowe (dwuczaszowe) i tandemowe – 120 zł. Nie składamy spadochronów na miejscu! Na złożenie trzeba będzie poczekać od 5 dni tygodnia do dwóch tygodni. Odbiór w Warszawie lub Łodzi, lub w Łękach Kościelnych.
Jeśli macie jakiś spadochron nietypowy (kwadratowy, lub szybujący (trójkątny), to prosimy o kontakt w celu ustalenia czy możemy go złożyć.

12672132_10153939291808820_8183126581478921022_o

Regulamin i oświadczenia atrakcji Extremalny PGE Narodowy:
http://ekstremalny.pgenarodowy.pl/regulaminy-i-oswiadczenia

Uczestnicy akcji będą proszenie jeszcze o przeczytanie i popisanie oświadczenia o wzięciu na siebie odpowiedzialności za swój sprzęt którego będą używać podczas zjazdu.A dokładniej chodzi o to, że organizator nie bierze odpowiedzialności za uszkodzenia spadochronu lub uprzęży paralotniowej używanej podczas Akcji. Istnieje pewne ryzyko dotknięcia spadochronu do liny po jego otwarciu. Lina po której zjeżdżamy jest stalowa i gładka i nie powinna uszkodzić spadochronu, może go nieznacznie ubrudzić. Dynamiczne otwarcie spadochronu może doprowadzić do uszkodzenia (rozdarć) delikatnych modeli uprzęży. Oczywiście nie ulegną uszkodzeniu elementy nośne uprzęży, bo są one zwykle testowane na ewentualność otwarcia spadochronu. Ale elementy poszycia uprzęży w pobliżu V-taśmy mogą być narażone na drobne uszkodzenia.

Jeżeli nasz mechanik wykryje uszkodzenia spadochronu oddanego o złożenia, to będzie się kontaktował z właścicielem w celu podjęcia dalszych działań (odesłania do naprawy) uszkodzonego sprzętu.
Nigdy nie mamy pewności czy rzucany spadochron nie był uszkodzony wcześniej podczas ratowania się na spadochronie lub podobnych do naszej akcjach lub na skutek niewłaściwego przechowywania.
 
Dlatego proszę podejmować decyzję o udziale ze świadomością zagrożeń la sprzętu i własną odpowiedzialnością za sprzęt. Organizator ze swojej strony dokłada starań żeby Wasz sprzęt nie był narażony na uszkodzenia, jednak nie jesteśmy w stanie wszystkiemu zapobiec.

 

Film z ubiegłorocznej akcji

Zapraszamy na imprezę wszystkich uczniów, znajomych i sympatyków szkoły paralotniowej CLOUDBASE – 17 grudnia 2016.
Wiem że to będzie okres amoku przedświątecznego, ale dajcie sobie na luz w sobotni wieczór, przyjedźcie tramwajem i spotkajcie się z innymi paralotniowymi “świrami” żeby pogadać o przeszłym i przyszłym sezonie. Wiecie dlaczego tramwajem ;)
17.12.2016 – impreza Cloudbase, godzina 19.00 – El Barrio, ul. Długa 6, Warszawa.
 
I koniecznie dajcie nam znać kto wpadnie, bo chcemy się przygotować godnie do spotkania z Wami ;)
Na Facebooku znajdziecie wydarzenie gdzie można się wpisać i gdzie będziemy informować o wydarzeniu.
ZAPRASZAMY

Foto: Alex Buisse – http://blog.alexbuisse.com/paragliding-from-dome-des-ecrins/

Z przyjemnością ogłaszamy że nasz szkoła rozszerza działalność szkoleniową. Tej jesieni dostaliśmy rozszerzenie o szkolenia paralotniowe do uprawnień PPGG, czyli napędy z wózkiem (tzw. trajki).
Szkolenia PPGG jak również PPG w ramach szkoły CLOUDBASE będzie prowadził rozpoczynający współpracę z nami doświadczony pilot i instruktor Adam Piórek.

wpis-do-rej-2016

07 Jul 2016

EGZAMIN NA ŚWIADECTWO KWALIFIKACJI

By There are no tags 0 comments

PONIŻSZE INFORMACJE POCHODZĄ Z ROKU 2016.
OBOWIĄZUJĄ DOPÓKI NIE ZOSTANĄ WPROWADZONE JAKIEŚ ZMIANY

Egzamin zawsze zaczyna się od sprawdzenia i zbierania niezbędnych dokumentów. Następnie odbywa się egzamin teoretyczny, a po jego zaliczeniu egzamin praktyczny. Jeżeli egzamin praktyczny odbędzie się za wyciągarką mechaniczną, to osoby przystępujące do egzaminu muszą mieć wpis w książce lotów o przeszkoleniu do lotów za wyciągarką (H) lub zaświadczenie potwierdzające takie przeszkolenie.

Należy upewnić się wcześniej u organizatora egzaminu czy egzamin obejmuje wszystkie uprawnienia na które chcecie zdawać – PP, PPG PPGG, TANDEM.
Zwykle od organizatora można wypożyczyć sprzęt aby zdawać egzamin swobodny. Loty egzaminacyjne z napędem można wykonywać tylko na własnym sprzęcie (skrzydło, napęd, wózek). Skrzydło na którym wykonywany będzie lot egzaminacyjny musi mieć ważną kartę paralotni (jest to sprawdzane przed egzaminem). Organizator zastrzega sobie prawo nie dopuszczenia do lotu na paralotni która nie posiada ważnej karty paralotni, budzi zastrzeżenia co do stanu technicznego, lub nie jest przeznaczona dla osoby początkującej.

Zgłoszenie chęci wzięcia udziału w egzaminie należy przesłać do organizatora egzaminu.
W zgłoszeniu należy napisać ja jakie uprawnienia będziecie chcieli zdawać egzamin.
Limit osób to zwykle 20-30, więc lepiej nie zwlekać ze zgłoszeniami.

DOKUMENTY NIEZBĘDNE NA EGZAMINIE:
1. Wniosek o wydanie świadectwa kwalifikacji PGP [pobierz] – wypełnić czytelnie!
2. Świadectwo ukończenia szkolenia Etap II PP, PPG, PPGG.
3. Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia lotniczego PGP (część B wniosku wypełnioną przez instruktora wydającego Świadectwo Etap II) – sprawdzić u instruktora, czy wydaje aktualny wzór!
4. Potwierdzenie dokonania opłaty egzaminacyjnej na konto:
31 1010 1010 0022 9322 3100 0000
Urząd Lotnictwa Cywilnego
ul. Marcina Flisa 2
02 ­ 247 Warszawa
Osoba występująca o świadectwo kwalifikacji PGP z jednym uprawnieniem podstawowym opłaca;
a. 53 zł  – Tytuł wpłaty: za egzamin teoretyczny na ŚK PGP tab.2 część I podczęść 1 pkt 5
b. 43 zł  – Tytuł wpłaty: za egzamin praktyczny na ŚK PGP tab.2 część I podczęść 1.2 pkt 3.2
c. 43 zł  – Tytuł wpłaty: za wydanie świadectwa kwalifikacji PGP tab.1 część II podczęść 2.2 pkt 8

W przypadku gdy kandydat występuje dodatkowo o np. uprawnienie PPG lub PPGG wnosi opłatę za egzamin praktyczny na każde kolejne uprawnienie podstawowe wpisane do świadectwa kwalifikacji w wysokości 105 zł, oraz opłatę 43 zł za wpis uprawnienia do ŚK.
Np. Egzamin na upr. dodatkowe PPG do ŚK PGP- tab.2 część I podczęść 1.2 pkt 2

Pilot ze świadectwem kwalifikacji PGP i uprawnieniem podstawowym np. PP chcąc mieć wpisane uprawnienie np. PPG wnosi opłatę za egzamin praktyczny w wysokości 105 zł, zdaje ten egzamin, oraz wnosi opłatę za wpisanie uprawnienia do ŚK w wysokości 43 zł – tab 1 cześć II, podczęść 2,2 pkt 2

Pilot ze świadectwem kwalifikacji PGP, z dowolnym uprawnieniem podstawowym, chcąc zdawać na uprawnienie TANDEM, wnosi opłatę za egzamin w kwocie:
a. 158 zł  – Tytuł wpłaty: za egzamin teoretyczny – tab.2 część I podczęść 1 pkt 6
b. 105 zł  – Tytuł wpłaty: za egzamin praktyczny – tab.2 część I podczęść 1.2 pkt 2
c. 43 zł  – Tytuł wpłaty: za wpisanie uprawnienia do ŚK tab.1 część II podczęść 2.2 pkt 8

Pilot ze ŚK, któremu skończyła się ważność świadectwa wnosi opłatę za egzamin na wznowienie świadectwa w kwocie 43 zł

Warunkiem przystąpienia do egzaminu praktycznego jest posiadanie następujących dokumentów :
1. Ubezpieczenie OC rozszerzone o uprawianie paralotniarstwa.
2. Poświadczenia o przeszkolenia do lotów za wyciagarką (H), w przypadku egzaminu na PP (loty swobodne) zdawanego na wyciągarce.

POWODZENIA!

 

9 – 16.07 / Słowenia, Tolmin / seminarium XC

Po raz kolejny organizujemy szkolenie przelotowe w Słowenii. Tym razem tuż po Mistrzostwach Polski na przełomie maja i czerwca 2016.
Nasze szkolenie jest kierowane do osób bez większego, lub jakiegokolwiek doświadczenia w lataniu przelotów w górach. Miejsca startów i trasy będą zlokalizowane w stosunkowo łatwym przelotowo terenie: Lijak, Kobala i ew. Stol.

mm-prolil-3Wymagania jakie stawiamy uczestnikom to: ważne uprawnienia do latania (licencja), ważne OC i umiejętność utrzymania się w termice jeśli ta występuje :) Wskazany jest minimalny nalot około 20 godzin w tym lotyw termice i karta IPPI 4. Należy posiadać własny sprzęt do latania, ew. braki w wyposażeniu będziemy uzupełniać z naszego sprzętu. Ważne żeby każdy posiadał GPSa, chociażby w telefonie i radio 2m. 

W tym roku głównym prowadzącym loty będzie Dominika Kasieczko, paralotniowa wicemistrzyni Polski. Jak zwykle będzie nas też wspierał swoim doświadczeniem Robert Zbela.
W ramach szkolenia przewidziano teorię z zakresu: ogólne zasady latania przelotowego, przygotowanie meteo i analiza aktualnych warunków, analiza terenu i przykładowych przelotów w danym miejscu, taktyka przelotowa, zastosowanie taktyczne przyrządów, przygotowanie mentalne i sprzętowe. Będziemy też analizować zrobione przeloty na koniec dnia. Grupa będzie prowadzona w powietrzu przez co najmniej 2 prowadzących z dużym doświadczeniem przelotowym i znajomością terenu. Zabezpieczenie naziemne w postaci trzeciej osoby i busa pozwoli szybko wrócić na start w razie niepowodzenia.

P1050782    a-P1050766

Dojazd z Polski busem jadącym z Warszawy. Noclegi koło Tolmina na kempingu Gabrje w namiotach własnych. Jako alternatywa cemping pod Lijakiem.
Ze względu na charakter wyjazdu możemy go przesunąć, lub odwołać jeśli warunki nie pozwolą na wykonywanie przelotów.

Cena szkolenia XC – 2150 zł obejmuje: transport z Polski do Słowenii, wjazdy na start, zwózki z przelotów, ubezpieczenie KL, flykarty, szkolenie przelotowe prowadzone przez 2 pilotów, wsparcie kierowcy-pilota. Cena nie obejmuje noclegów (9 euro za noc).

Już przyjmujemy zgłoszenia i odpowiadamy na pytania. Ograniczamy wielkość grupy do 8 osób szkolących się.
Pytania i rezerwacje miejsc na wyjazdy mailem: info@cloudbase.pl i telefoniczne – 607 624 487

m-P1050465     P1050577

 


Copyrights © 2013 Cloudbase
Cloudbase w sieci: