Maroko jest jednym z łatwiej dostępnych miejsc do latania na kontynencie afrykańskim. Kraj z w miarę stabilną sytuacją polityczną sprzyja turystyce, a także wyprawom paralotniowym. Nasze wyprawy paralotniowe do Maroka koncentrują się w okolicach miejscowości Sidi Ifni. Byłej hiszpańskiej enklawy na wybrzeżu Atlantyku położonej około 140 km na południe od Agadiru.
W okolicach znajdziemy kilkudziesięciometrowe oceaniczne klify i nieco cofnięte od brzegu wzgórza o wysokości 200-300 metrów.  Usytuowano na nich kilka startowisk paralotniowych z lądowiskami usytuowanymi zwykle na plażach. Możliwe są loty żaglowe i żaglowo-termiczne w zależności od warunków i miejsca. Ze względów bezpieczeństwa i braku rozwiniętego ratownictwa medycznego nie zapuszczamy się z paralotniami w trudniej dostępne rejony górskie.

     

Temperatury w czasie europejskiej zimy oscylują w okolicach 20-25 stopni Celsjusza. Możliwe są kąpiele w oceanie, a nawet surfowanie przy sprzyjających warunkach. W rejonie dominuje rybołówstwo, co ma wpływ na lokalna kuchnię. Sama odmienność kulturowa jest bardzo interesująca dla przybysza z Europy.

     

Wymagania jak na poziom B

  • Świadectwo kwalifikacji z uprawnieniem PP lub licencja innego kraju.
  • Co najmniej jeden wyjazd w góry o podobnym charakterze j.w. (UWAGA – to nie jest poziom na pierwszy wyjazd w góry).
  • Wskazana umiejętność startu odwróconego (zdarza się, że na starcie mocno wieje).

Na miejsce lecimy samolotem najczęściej do miejscowości Agadir. Na lotnisku wypożyczamy samochody którymi będziemy się dalej poruszać.

Cena wyjazdu to:
– 2450 zł – osoby nie posiadające karty IPPI 4
– 2250 zł – osoby latające rekreacyjnie (z licencją i IPPI 4 lub 5).
W cenie transport na miejscu, wjazdy na starty, szkolenie i opieka 2 instruktorów.
W cenie nie ma noclegów, biletu lotniczego noclegów i wyżywienia.
Szczegóły dotyczące tych kosztów będziemy podawać bliżej terminu wyjazdu w mailach informacyjnych.

     

     

     

     

     

Copyrights © 2013 Cloudbase
Cloudbase w sieci: