Norma to urokliwe, niewielkie miasto położone na krawędzi kilkusetmetrowego klifu. Obok miasta znajdują się ruiny antycznego miasta w trakcie prac archeologicznych i tuż obok znajduje się startowisko paralotniowe pozwalające polatać nad tym wszystkim. Jedno z piękniejszych miejsc do rekreacyjnego latania żaglowego i termicznego, położone około godziny jazdy samochodem na południe od Rzymu. Stosunkowo łatwe z otwartym płaskim przedpolem aż do morza. Góry nie powalają rozmiarem, ale są wystarczające nawet do robienia przelotów. Startowisko leży na paśmie gór równoległym do wybrzeża i ma około 400 m deniwelacji do lądowiska. Bliskość morza sprawia, że zwykle są tu łagodne warunki, jest ciepło i rzadko kiedy pochmurnie.
Latamy głównie w Normie, ale mozliwe są wypady w inne miejsca (np. Cassino i Serrone), w zależności od warunków. Zwykle w dzień niesprzyjający do latania robimy sobie wycieczkę do Rzymu dla chętnych do zwiedzania.

norma1     P1030819

Są dwie opcje dostania się do Normy. Samochodem około 20 godzin jazdy z centralnej Polski, lub samolotem do Rzymu. My preferujemy lot samolotem, który jest zdecydowanie mniej męczący choć trochę bardziej kosztowny. Jest też możliwość dojechania na miejsce na własną rękę samochodem. Osoby zainteresowane przelotem będziemy informować o najkorzystniejszych opcjach lotu do Rzymu.

Do Normy zabieramy osoby które mają licencję, albo przynajmniej ukończone 1 i 2 etap szkolenia. Piloci po 3 etapie, ale nie posiadający karty IPPI 4 lub 5 są traktowani jak piloci na 3 etapie. Kartę IPPI 4 można wyrobić w Aeroklubie Polskim mając nalot minimum 20 godzin w tym 5 godzin na żaglu i 5 w termice. 3 etap obejmuje szkolenie/doskonalenie w lotach termicznych i żaglowych (teoria i praktyka). Służymy pomocą w wyrobieniu karty IPPI.

Śpimy w hostelu w pobliskiej Sermonecie, który mieści się byłym klasztorze położonym na zboczu góry. Pokoje wieloosobowe, dostęp do kuchni i jadalni. Posiłki robimy sobie sami, lub chodzimy do restauracji. Ceny noclegów nie są wliczone w cenę wyjazdu. Nocleg kosztuje ok. 11-12 euro za noc.

Cena wyjazdu to:
– 2050 zł ze szkolenie na 3 etap,
– 1900 zł osoby latające rekreacyjnie (z licencją i IPPI 4 lub 5).

W cenie jest transport z lotniska w Rzymie do hostelu i z powrotem, wjazdy na startowiska, ubezpieczenie KL (koszty leczenia), opłaty za latanie, obsługa i organizacja wyjazdu również w dni nielotne, opieka 2 instruktorów. W cenie nie ma przelotu do Rzymu, jedzenia (jedzenie robimy sami w hostelu z zakupionych na miejscu produktów, a czasem jemy w pizzerii/restauracji), obowiązkowego ubezpieczenie OC.
Wypożyczenie kompletu sprzętu na wyjazd kosztuje 600 zł (nie dotyczy 2 etapu)

Pytania i rezerwacje miejsc na wyjazdy mailem: info@cloudbase.pl i telefoniczne – 607 624 487

asyz4     

Copyrights © 2013 Cloudbase
Cloudbase w sieci: