Nasze szkolenie jest kierowane do osób bez większego, lub jakiegokolwiek doświadczenia w lataniu przelotów w górach. Miejsca startów i trasy będą zlokalizowane w stosunkowo łatwych przelotowo terenach w Słowenii: Lijak, Kobala i ew. Stol.

mm-prolil-3Wymagania jakie stawiamy uczestnikom to: ważne uprawnienia do latania (licencja), ważne OC i umiejętność utrzymania się w termice jeśli ta występuje :) Wskazany jest minimalny nalot około 20 godzin w tym lotyw termice i karta IPPI 4. Należy posiadać własny sprzęt do latania, ew. braki w wyposażeniu będziemy uzupełniać z naszego sprzętu. Ważne żeby każdy posiadał GPSa, chociażby w telefonie i radio 2m. 

Co roku do prowadzenia naszego seminarium zapraszamy znakomitych pilotów przelotowych i zawodników. Do tej pory współpracowali z nami Michał Gierlach (3-krotny Mistrz Polski), Dominika Kasieczko (Mistrzyni Polski 2017), Paweł Faron (3-krotny uczestnik wyscigu Red Bull X-Alps). Zawsze mamy wsparcie trzeciej osoby, pilota z dużym doświadczeniem który pomaga organizacyjnie.

W ramach szkolenia przewidziano teorię z zakresu: ogólne zasady latania przelotowego, przygotowanie meteo i analiza aktualnych warunków, analiza terenu i przykładowych przelotów w danym miejscu, taktyka przelotowa, zastosowanie taktyczne przyrządów, przygotowanie mentalne i sprzętowe. Będziemy też analizować zrobione przeloty na koniec dnia. Grupa będzie prowadzona w powietrzu przez co najmniej 2 prowadzących z dużym doświadczeniem przelotowym i znajomością terenu. Zabezpieczenie naziemne w postaci trzeciej osoby i busa pozwoli szybko wrócić na start w razie niepowodzenia.

P1050782    a-P1050766

Dojazd z Polski busem jadącym z Warszawy. Noclegi koło Tolmina na kempingu Gabrje w namiotach własnych. Jako alternatywa cemping pod Lijakiem.
Ze względu na charakter wyjazdu możemy go przesunąć, lub odwołać jeśli warunki nie pozwolą na wykonywanie przelotów.

Cena szkolenia XC – 2300 zł obejmuje: transport z Polski do Słowenii, wjazdy na start, zwózki z przelotów, ubezpieczenie KL, flykarty, szkolenie przelotowe prowadzone przez 2 pilotów, wsparcie kierowcy-pilota. Cena nie obejmuje noclegów (9 euro za noc).

Już przyjmujemy zgłoszenia i odpowiadamy na pytania. Ograniczamy wielkość grupy do 8 osób szkolących się.
Pytania i rezerwacje miejsc na wyjazdy mailem: info@cloudbase.pl i telefoniczne – 607 624 487

m-P1050465     P1050577

Copyrights © 2013 Cloudbase
Cloudbase w sieci: