Maroko jest jednym z łatwiej dostępnych miejsc do latania na kontynencie afrykańskim. Kraj z w miarę stabilną sytuacją polityczną sprzyja turystyce, a także wyprawom paralotniowym. Nasze wyprawy paralotniowe do Maroka koncentrują się w okolicach miejscowości Sidi Ifni. Byłej hiszpańskiej enklawy na wybrzeżu Atlantyku położonej około 140 km na południe od Agadiru.
W okolicach znajdziemy kilkudziesięciometrowe oceaniczne klify i nieco cofnięte od brzegu wzgórza o wysokości 200-300 metrów.  Usytuowano na nich kilka startowisk paralotniowych z lądowiskami usytuowanymi zwykle na plażach. Możliwe są loty żaglowe i żaglowo-termiczne w zależności od warunków i miejsca. Ze względów bezpieczeństwa i braku rozwiniętego ratownictwa medycznego nie zapuszczamy się z paralotniami w trudniej dostępne rejony górskie.

     

Temperatury w czasie europejskiej zimy oscylują w okolicach 20-25 stopni Celsjusza. Możliwe są kąpiele w oceanie, a nawet surfowanie przy sprzyjających warunkach. W rejonie dominuje rybołówstwo, co ma wpływ na lokalna kuchnię. Sama odmienność kulturowa jest bardzo interesująca dla przybysza z Europy.

     

Wymagania dla osób chcących wziąć udział w naszej wyprawie to: posiadanie świadectwa kwalifikacji pilota paralotni, własne skrzydło, paszport ważny minimum 6 miesięcy w dniu przybycia do Maroka.

Na miejsce lecimy samolotem do miejscowości Agadir. Na lotnisku wypożyczamy samochody którymi będziemy się dalej poruszać.

Koszty wyjazdu to:
– przelot samolotem z Polski do Agadiru – cena wg przewoźnika, polecamy WizzAir
– organizacja wyjazdu i opieka dwóch instruktorów, ubezpieczenie KL – 1250 zł
– koszty transportu kołowego zależne od ilosci przejechanych kilometrów – około 450 zł
– noclegi 10-15 euro za noc (7 nocy).

     

     

     

     

     

Copyrights © 2013 Cloudbase
Cloudbase w sieci: