Rejon miasta i jeziora Annecy jest jednym z piękniejszych miejsc do latania w Europie. Co do tego nie ma się co spierać. Przepięknie położone, krystaliczne jezioro, otoczone górami robi niesamowite wrażenie. Do tego dość stabilne i przewidywalne warunki i fantastyczne startowiska i lądowiska nie pozostawiają wątpliwości co do tego że warto tam chociaż raz pojechać. Dwa startowiska usytuowane nad jeziorem dają możliwość wykonania zarówno rekreacyjnych lotów po okolicznych górkach, jak i przelotów dookoła jeziora i dalej na południe.

     

Zwykle jeździmy na 10-dniową wyprawę do Francji na początku września, na pożegnanie lata. Wyjazd typowo rekreacyjny, bez szkolenia, ale ze wsparciem instruktora/przewodnika stada. Wymogi to posiadanie świadectwa kwalifikacji lub licencji innego kraju, ubezpieczenia OC i KL i chęć spędzenia czasu w pięknych paralotniowych miejscach. Przewidujemy latanie w Alpach francuskich, może też trochę w Wogezach.

Jedziemy busem z Warszawy przez Poznań, co oznacza elastyczność w wyborze trasy przejazdu i odwiedzanych miejsc. W Alpach planujemy odwiedzić kilka klasycznych paralotniowych miejscówek jak Annecy czy St. Hilaire. Zdarzało się że wylądowaliśmy w Saint-Vincent-les-Forts czy nawet na wydmie Dune de Pyla.  Z kolei Wogezy to wspaniałe miejsce do latania, trochę niedocenione, ale warte oblatania. Góry o łagodnych zielonych grzbietach na których pomieściłyby się setki paralotni są szczególnie popularne wśród pilotów z rejonu pogranicza francusko-niemieckiego.
Miejsca będziemy dobierać do warunków pogodowych tak, aby jak najwięcej polatać. Na pewno nie odwiedzimy wszystkich wymienionych miejsc, ale postaramy się zabrać Was w te, które zaoferują dobre, lotne warunki podczas naszego wyjazdu. Zastrzegamy też sobie możliwość zmiany celu wyjazdu jeśli we Francji nie będzie pogody.

     

Ponieważ wyjazd będzie mobilny, to nastawiamy się na spanie w namiotach na kempingach, jednak jeśli tylko będzie taka wola, to będzie można zaklepać miejsca w domkach kempingowych.
Cena wyjazdu 2100 zł zawiera: transport do Francji i z powrotem, wjazdy na startowiska, obsługę wyjazdu i opiekę instruktora. Nie zawiera noclegów i jedzenia. Noclegi to koszt około 6-8 euro za noc w namiocie lub około 10-15 euro za noc w domku na kempingu. Nie uwzględniłem też w cenie opłat startowych czy wyciągów, ale w miejscach które planujemy odwiedzić raczej nie ma tego rodzaju atrakcji.

Pytania i rezerwacje miejsc na wyjazdy mailem: info@cloudbase.pl i telefoniczne – 607 624 487

Film z jednej z naszych wypraw do Francji i nie tylko:

Copyrights © 2013 Cloudbase
Cloudbase w sieci: